Bilet İşlemleri

Biletinizi alırken doğru bilgi veriniz. Tüm hususları (ad-soyad, TC kimlik no, gün, saat, kalkış ve varış yeri, koltuk no, cinsiyet, vb.) kontrol ediniz. Bu bilgilerin yanlış belirtilmiş olmasının yükümlülüğü yolcuya aittir.

Biletinizin E-faturasını sefer tamamlandıktan sonra e.bilet8.com adresinden temin edilebilirsiniz.

Hareket saatinden 6 saat öncesine kadar bilet değişimi yapılabilir. Biletiniz açık tarihli bilete dönüştürülebilir. 12 saat öncesine kadar iptal işlemi yapılabilmektedir. Açık tarihli biletin kullanım süresi 12 aydır.

Aracın hareket saatinde araç içerisinde hazır bulunmayan yolcularımızın, seyahat hakları geçersiz sayılır.

Çocuk Yolcularımız

Karayolu Taşıma Yönetmeliğine göre 0 – 12 yaş aralığında olan yolcular Çocuk Yolculardır. Kara Yolu Taşıma Yönetmeliğine göre, 6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi zorunludur.

0 ile 5 yaş arası yolcular araç müsaitlik durumuna göre ücretsiz olarak seyahat edebilirler. 5 ile 10 yaş arası yolcular için ise %50 indirim uygulanmaktadır.

Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz.

0 – 12 yaş aralığında olan çocuk yolcuların refakatsiz seyahat etmesi mümkün değildir.

Engelli Yolcularımız

Kara Yolu Taşıma mevzuatına göre, en az % 40 oranında engelli olduğunu belgeleyen yolcular için bilet ücreti, Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen ücret tarifesi üzerinden % 30 indirimli olarak uygulanmaktadır

Yasal indirim kategorisine giren biletlerin satın alma işlemlerini şubelerimizden yapabilirsiniz.