Sefer Sorgulama
  • Nereden
  • Nereye
  • İSTANBUL - YUNANİSTAN SEFERİ HERGÜN SAAT 21:00 ‘ da

  • DURRES - ARNAVUTLUK PAZAR HARİÇ DİĞER GÜNLER

  • HER AKŞAM 21:00 BANSKO'YA EN YAKIN NOKTAYA

  • HER CUMA 12.00 İSTANBUL - MÜNİH

  • HER AKŞAM 19,00 MAKEDONYA

  • HER AKŞAM 19,00 MAKEDONYA

BANSKO KAYAK MERKEZİ

İSTANBUL- BANSKO ULAŞIM

İSTANBUL'DAN HER AKŞAM DÜZENLİ SEFER OLARAK 20:30 DA HAREKET EDEN ARAÇLARIMIZ SABAH 07:00 DA BULGARISTAN-BLAGOEVGRAD'A VARMAKTADIR . AYNI ŞEKİLDE BLAGOEVGRAD-İSTANBUL HER AKŞAM 17:30 DA HAREKET EDEN ARACIMIZ  SABAH 06:00' DA  ISTANBUL' A VARMAKTADIR.
İSTANBUL-BLAGOEVGRAD GİDİŞ DÖNÜŞ KİŞİBAŞI BİLET ÜCRETİ 300.00 TL' DİR
BURADAN DILERSENİZ BULGAR PUBLIC OTOBUSLERİ İLE BANSKO'YA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.
BLAGOEVGRAD-BANSKO ARASI 60 km YAKLAŞIK 1 SAAT SÜRMEKTEDİR.
BULGAR PUBLIC OTOBUSLERİNİN
BALGOEVGRAD-BANSKO-BLAGOEVGRAD SEFERLERİ SABAH 07:00-AKŞAM 19:00 ARASI HER SAAT BAŞI SEFER DÜZENLEMEKTEDİR.
ÜCRET KİŞİ  BAŞI 7 LEVA (  3 - 4  EURO'DUR )

BUNUN YANISIRA 25 EURO YA BİREYSEL OLARAK TAKSİ İLE BANSKO OTELLER BÖLGESİNE  YAKLAŞIK OLARAK 40 DAKIKADA ULAŞIM SAĞLAYABİLİRSİNİZ .
BU KONUDA OFIS VE ARAÇ PERSONELLERİ SİZLERE YARDIMCI OLACAKLARDIR.


AYRICA 15/20 KİŞİLİK GRUP OLUŞTURDUĞUNUZ TAKTİRDE SİZLERE SHUTTLE SERVİS VEYA MIDIBUS BULMAKTA ARTAÇ
PERSONELLERİMİZ YARDIMCI OLACAKTIR. MINIBUS UCRETI 100 EURO'DUR.


REZERVASYON VE BİLGİ İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ.

0212 658 35 40-41-42
0212 658 18 51-52-53


 

BANSKO HAKKINDA BİLGİ

Bansko, Bulgaristan’ın 1 numaralı , Avrupa’nın da sayılı kayak merkezlerinden. Çok sayıda geniş ve her türlü zorluk derecesinde kayak pisti barındıran Pirin dağları eteğinde, milli park içerisinde , milyonlarca çam ağacının ortasında yer alan ,uygun fiyatları ile gönlümüzde taht kurmuş bir kayak merkezidir

VİZE

Bulgaristan’a Bulgar vizesi alarak seyahat edebilirsiniz. Geçerli bir Schengen vizeniz var ise Bulgar vizesi almadan , Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapabilirsiniz.

KONAKLAMA

Bansko’da çok sayıda ve her zevke hitap eden , bir çok fiyat aralığında otel bulabilirsiniz. Burada bizim tavsiyemiz, pistlere ulaşımda kullandığımız , Gondol bölgesine yakın otellerde konaklamanızdır . Öncelikle nedir bu Gondol meselesi hemen onu açalım. Türkiyede’ki kayak merkezlerinin yapısını düşünelim. Uludağ,Kartalkaya’da birçok Karttepe’de ise tek otel var ve pistler iç içe girmiş durumda . Otelin kayak odasından direkt kendinizi piste atabiliyorsunuz . Hatta kayak yaparken yanınızdan araba geçebiliyor.Bu kurguyu hemen unutuyoruz ! Bansko’da Şehir ayrı bir yerde,Oteller Bölgesi ayrı bir yerde .Bansko merkezden Gondola biniyorsunuz ve yaklaşık 30 dk süren keyifli bir seyahat ’den sonra , pistler bölgesine ulaşabiliyorsunuz.

Gondol meselesine tekrar döneceğiz ve bu detay otel seçmemizde bize referans olacak. Şekil de hafızalarımızda yer etti sanıyoruz. Gondol bölgesi otelleri , bu durum yüzünden biraz daha pahalı .  Konaklama' da , oda kahvaltı bir otelde kalacağınıza kahvaltı ve akşam yemeği veren otellerde kalmanızı tavsiye ederiz. .
Otel konusuna ek olarak Gondola uzak otel seçerseniz en azından Gondol’a servislerinin olup olmadığını sorun bazı otellerin belirli saatlerde servisi vardır.

KAYAK PİSTLERİ

Pistlerin toplamı 70 km civarındadır. Her zorluk derecesinde pistler mevcuttur. Önce Ski passlerimizi alıyoruz. Gondol girişindeki gişelerden 55 Leva karşılığında bir günlük ski passimiz alabiliriz. Yarım günlük kart maalesef  satılmıyor. Fakat turistler buna bir çözüm bulmuş  Pistler çok ve uzun olduğundan yarım gün kaymak insana yetebiliyor.   Bu arada gişelerden 4 ya da 5 günlük kart satışına başlamasından  Gondol’da sabah saatlerinde çok uzun sıralar olacaktır o yüzden erken gitmenizi tavsiye ederim . Hatta Ski Pass satış noktasında da sıra olacaktır . Erken davranın !  Kartlarımızı aldıktan sonra Gondol’a biniyoruz. Yolculuğumuz 30 dk sürecek . 15 dk sonra bir ara istasyonda Gondolumuz yavaşlayacak . Chalin Valog bölgesine gelmiş olursunuz. Burada 2 adet çok kolay pist bulunmakta . Çok da keyifli pistler tavsiye ederiz . Belirtmeden geçmeyelim ; ara istasyonda Chalin Valog bölgesine ulaşıyorsunuz ama bölgeye gidiş yolu biraz zorlu . O yüzden ara istasyon da inmeyip devam edebilir,Banderashka Pollyanna‘da inip Gondol’dan çıktıktan sonra sağa dönüp Chalin Valog’a 5kmlik kolay bir pistten kayarak ulaşabilirsiniz. Bu pist , akşam sizin otele dönüş yolunuz olacak. 30 dk süren bir işlemden sonra Banderashka Pollyanna bölgesine variyoruz . Restarurant cafe vb yerlerimizin mekanı burası. Gondol’dan hemen indiğinizde hemen sağ tarafta tekrar Gondol’a bindiğiniz şehir merkezine ve Chalin Valog’a giden 7km uzunluğunda bir pist sizi bekliyor. Çok keyifli ve kolay bir pist . Iki adet derenin üzerinden geçiyorsunuz, bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Gondol’ dan indiğimizde hemen sol yukarıdaki pist Avrupa’nın en sağlam kara pistlerinden TOMBA . Aynı zamanda Dünya şampiyonalarının yapıldığı pist de burası. Eğer şampiyonların pistinde kaymak isterseniz TOMBA sizi bekliyor. TOMBA: 2012 Erkekler dünya şampiyonasının yapıldığı pist

.
Aynı zamanda baby pistler de burada yer almaktadır. Eğer bir aktivite tanıtım vb var ise bu Banderashka Pollyanna’da yapılmaktadır. Dünya şampiyonasında muhteşem bir atmosfer yaratılmıştı. Eğer orta düzey ve biraz üstü kayak yapıyorsanız 10 numaralı pisti tavsiye ediyoruz,  Gondol’dan inip sol tarafta karşıda (baby liftin hemen yanında) bulunan telesiyeje binip Shiligarnike’ doğru yola çıkıyoruz ve 10 numaralı pistten zevkli bir şekilde kaymaya başlıyoruz. Shiligarnika’da yine restaurant ve cafelerde zaman geçirebilirsiniz ve buradaki orta zorluktaki pistlerden faydalanabilirsiniz. PLATO pisti en yukarıdaki pisttir. Bu piste ulaşmak için 1 gondol , 3 telesiyej seyahati yaparsınız ama değer. Sonuçta 16 km boyunca kayma imkanı bulursunuz .

 

BANSKO HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN :  https://www.banskoski.com/bg